Doorheen de geschiedenis vindt men bewijzen dat de mens goede oude wijn wardeerd. Zo treft men bijvoorbeeld in het gedicht “De Odyssee” van de legendarische oud-griekse dichter Homerus de volgende woorden aan:

...en daar stonden kruiken oude wijn, zoet om te drinken,
op een rij tegen de wand met de onvermengde goddelijke drank,
voor het geval dat Odysseus zou terugkeren naar huis
na veel ellende doorstaan te hebben.

Het tweede lied “Telemachos en Eurykleia treffen voorbereidingen” regel 340

...zoete wijn mengen, die in het elfde jaar
de voorraadbeheerster opende en van zijn sluiting ontdeed;
daarvan liet de grijsaard een mengsel bereiden, en vurig bad hij
tot Athene bij het plengen, de dochter van de aigishoudende Zeus.

Het derde lied “bij Nestor thuis” regel 391

Het was de gewoonte om oude wijn bij grote gebeurtenissen open te doen. Uit deze citaten blijkt ook dat oude wijn enorm werd gewaardeerd!

Iedereen kent Alexandre Dumas die in 1627 de “Drie Musketiers” schreef. Aramis, die vleugels heeft gekregen van het goede nieuws dat d’Artagnian heeft meegebracht, bestelt meteen 4 flessen van oude Bourgondische wijn (hoofdstuk 27. Dessertatie van Aramis).

Massandra is enorm bekend voor de oude collectiewijnen. Er zijn twee mogelijkheden:

  1. Wijn wordt in flessen bewaard door de jaren heen.
  2. Wijn wordt in eiken vaten bewaard, nadien worden flessen met deze oude wijn gevuld, met Amorio kurk gestopt en verzegeld.

Zoals het geweten is, wordt de wijn beter met de jaren. Wijn wordt geboren, wordt volwassen en sterft nadien spijtig genoeg. Wij willen u de mogelijkheid geven om de wijnen op hun beste leeftijd te proeven. De smaak, kleur, aroma’s en de gezonde elementen voor de mens worden beter met de jaren.

De wijnen zijn te verkrijgen per stuk of in grotere hoeveelheden.

Dit is de lijst van wijnen die nu in België te verkrijgen zijn. Uiteraard kunnen wij op aanvraag wijnen van de beschikbare gewenste jaren bestellen en invoeren.

Wine Colour Year of harvest XX.X% alc. by vol. Bottle volume (l.) Quantity Btl.
Rare wines
Gurzuf Rose Muscat Rose193611,900,751
Tavrida Black Muscat Red193812,200,751
Dessert White Muscat White195512,700,752
Ay Danil Pinot-Gris White195612,900,752
Dessert Rose Muscat Rose195712,800,752
South Coast Nectar White195815,200,752
Livadia White Muscat White195912,700,752
Red Stone White Muscat White196612,900,752
Oreanda Massandra White196919,700,704
South Coast Kagor Red197016,400,702
 
Dessert White Muscat White198313,400,7012
Oreanda Massandra White198319,100,7012
Surozh Kokour Dessert White198616,000,7012
Livadia Red Krymwein Red198618,000,7012
South Coast Kagor Red198616,300,7012
South Coast Nectar White198716,200,7012
South Coast White Muscat White198715,600,7012
South Coast Red Krymwein Red198717,700,7012
South Coast Rose Muscat Rose198815,600,7012
South Coast White Muscat White198916,000,7012

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional